Aktuality

Fantazírování brněnské Mladé fronty Dnes

Když před loňskými volbami do Evropského parlamentu brněnská Mladá fronta dnes, a později také celostátní vydání Mladé fronty a iDnes, začala hledat nitky a další nitky mezi financováním mé volební kampaně do Evropského parlamentu a firmou Geodis, nevycházel jsem z údivu. S firmou Geodis mám společného jedině to, že ještě nějaký čas budu mít svou kancelář ve stejném objektu, kde sídlí i tato firma.

Firma Geodis skončila v konkurzu, a já mohu říci, na rozdíl od loňského tvrzení MfD, že jsem od této firmy nepřijal jedinou korunu za poradenskou činnost, ani jako fyzická osoba, ani v rámci nějaké firmy. Stejně tak, pokud je mi známo, neposkytla tato firma, ani žádná jiná z firem této skupiny, finanční dar straně LEV 21, kterou jsem tehdy vedl. Hovořit proto o souvislostech mezi špatným hospodařením této firmy a sponzorstvím mých politických aktivit, je nechutné a je to naprostá lež.

 

Spíše je zajímavé, že v době, kdy jsem ještě vedl stranu LEV 21, tuto stranu, a tedy i mě osobně, sledoval specializovaný útvar české policie. Na jaře 2014 to bylo údajně na podnět amerického státního občana. Předpokládám, že v souvislosti se sponzorskými aktivitami strany LEV 21, respektive s volbami do Evropského parlamentu.

 

Policie sledovala tehdejší potenciální sponzory strany LEV 21 tak aktivně, že se postupně jaksi vytratili. Policie prostě postupovala jako nástroj politiky a je jen otázka, na pokyn koho a v čím zájmu. Také je zvláštní načasování aktivit policie na údajný podnět amerického občana, zřejmě spolupracujícího s americkou zpravodajskou službou, a zájmem MfD o financování strany LEV 21 ve stejné době. Nemyslím si, že to je náhoda.

 

Kdo měl takový zájem, odtlačit od strany LEV 21 potenciální sponzory, a připravit ji tak o politický úspěch?

 

Policie vystupovala účelově. Otázka zní, jaký měl vliv na specializovaný útvar české policie například pan Veselý, který řídí bezpečnostní aktivity firem Agrofertu a pana Babiše, kteréžto se zdají být propojeny s působením MfD?

 

Včerejší blábol na stránkách brněnské MfD a iDnesu bude mít, předpokládám, právní dohru, neboť se silně dotýká osoby mého nástupce v čele strany LEV 21. Tvrzení obsažená v dnešním článku brněnské MfD jsou naprosto lživá, a předpokládám, že i u českých soudů je možné se dovolat spravedlnosti…

 

V jiné zemi nežli v ČR by taková provázanost mezi činností specializovaného útvaru české policie a tiskem mediálního magnáta a současně místopředsedy vlády, ministra financí a šéfa politického hnutí nebyla možná a byla by předmětem skandálu mezinárodního formátu. Ovšem ještě nikde není psáno, že se z této věci takový skandál nemůže stát. Babišova Mladá fronta a A. Babiš osobně by neměli ztrácet nervy na základě mých kritických článků a měli by přestat lhát o propojení mého politického působení a firmy Geodis…

zpět na úvodní stranu
Další aktuality