Aktuality

Eurokomisařka s kvalifikací: žena

Jak se zdá, lídři současné vládní koalice chtějí navázat na trapnou personální politiku Nečasovy vlády a vypadá to, že momentálně nejsilnější kandidátkou na českého eurokomisaře je Věra Jourová, současná ministryně pro místní rozvoj.

Sjednaná PR médií ji líčí jako nejlepší ze všech možných řešení. Upřímně, ani P. Mertlík není člověk, který může v EU na postu eurokomisaře udělat díru do světa. Je to ale bývalý ministr financí, který za sebou má slušnou akademickou dráhu a jenž dlouho sleduje ekonomické dění ve světě.

V. Jourová je možná nejvhodnější kandidátkou bezradných. Nikdo ovšem zatím taktně nezmiňuje, jakou má pro evropskou komisi kvalifikaci. Pokud je kvalifikací pouze to, že je žena, je to trošku slabé kvalifikační portfolio.

Očekával bych, že předseda vlády dohodne se zvoleným předsedou evropské komise Junckerem možná portfolia v EK pro ČR. Nebo naopak vláda sama jasně řekne, o jaký resort má v EK zájem. Ani jedno ani druhé se ale nestalo a asi ani nestane.

Zdá se, že ČR tak bude mít pro babišovský mediální komplex nejpřijatelnější kandidátku na eurokomisaře V. Jourovou s kvalifikací: žena.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality