Aktuality

Děsuplné představení české pravice ohledně české zahraniční politiky

Česká pravice pod vedením K. Schwarzenberga a ODS Českou republiku postupně přivedla do naprosté mezinárodní izolace, když se svými „chytrými“ tahy postupně dobrovolně zbavila možnosti spolupráce se zeměmi BRICS a s významnou částí rozvojového světa, a dále když svými výroky a svou praktickou politikou pourážela zejména muslimské a arabské státy. Díky své rádoby (eurorealistické) politice se dostala do sporu s hlavním politickým proudem EU, takže ČR skončila na konci vlády pravice na periferii EU.

To vše je potřeba připomenout, pokud nyní představitelé pravice české, TOP 09 a ODS, ve Sněmovně hovořili k tématu českých vztahů k Rusku. Hlasitě se chopili tohoto politického tématu, protože vnitropolitická témata nedokáží vůbec věrohodně uchopit, a to zejména z toho důvodu, že při jejich řešení v průběhu 7 let zcela selhali.

Premiér Sobotka a vicepremiér Babiš dělají, jak jsem přesvědčen, ve složité mezinárodní situaci rozumnou a efektivní politiku, jež minimalizuje negativní dopady oboustranných sankcí (Západu vůči Rusku a Ruska vůči Západu) na český průmysl a české zemědělství. Snaží se na rozdíl od ODS a TOP 09 hájit český národní zájem.

Představitelé TOP 09 a ODS na zájmy českého hospodářství jako obvykle zvysoka kašlou.  Je jim jedno, kolik pracovních míst se uplatněním sankcí z jedné či z druhé strany ztratí a ve Sněmovně (a pokud by je někdo zval a poslouchal, dělo by se tak nesporně i na mezinárodní půdě) vedou rozsáhlé orální prosankční exhibice a ukazují svaly. Vynahrazují si tak nejspíš to, že po sedm let jejich vlády je v mezinárodním měřítku nikdo nebral vážně.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality