Aktuality

Děsivá indiskrece v Právu týkající se J. Nečasové

Poté, co byli exposlanci ODS, takzvaní trafikanti, shledáni nevinnými a poškozenými nezákonnou vazbou, se budou policie i Vrchní státní zastupitelství zajisté snažit, aby v jejich tenatech uvízla alespoň nějaká rybka. Touto rybkou (řekněme si otevřeně, že nikoli velrybou) má být J. Nečasová.

Podle informací, které má Právo k dispozici, měla J. Nečasová obdržet dary, hlavně šperky a jiné luxusní zboží, za téměř 9,7 milionů korun. Pokud je to pravda, tak je to smutné, a jestliže nezaplatila darovací daň, tak je to pravděpodobně i nezákonné.

Není ale běžné, aby byly protokoly z vyšetřování, a to prakticky v plném rozsahu, předávány dennímu tisku, tak aby už, jaksi předběžně, došlo k „soudnímu rozhodnutí“ ze strany české veřejnosti.

Pokud chceme vybudovat právní stát, musí zde existovat alespoň elementární ochrana obviněných a obžalovaných. I veřejné „odsuzování“, které nyní proběhlo na stránkách Práva vůči J. Nečasové, je něco, co může, a podle záměrů těch, kteří protokoly médiím předali, také má ovlivnit výsledky soudního procesu.

K J. Nečasové a jejímu manželovi necítím žádné osobní ani politické sympatie. Ale přiznám se, že takovýto proces skandalizace mi lidsky vadí. Myslím si, že by šéfredaktoři českého denního tisku a médií obecně měli zvažovat, co je etické zveřejňovat a zda pro svá média chtějí hledat vzory v západní Evropě, nebo naopak v zemích s nejnižší mediální kulturou.

 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality