Aktuality

Deník Právo si s ověřováním informací zřejmě hlavu neláme

Deník Právo v minulém týdnu jasně, i když nepřímo, naznačil, že tzv. amnestie V. Klause uskutečněná v roce 2013 byla postavena na korupci. Tato možnost byla zmíněna v souvislosti s úmrtím podnikatele P. Kovarčíka, s tím, že se na kontě tohoto muže údajně objevily stovky milionů korun a zdrojem těchto peněz měly být právě úplatky za amnestii.

Jak se zdá, jediným zdrojem pro tuto informaci Práva byl pan Studénka, ředitel Nadačního fondu proti korupci, který si jako soukromá osoba může žvanit prakticky bez jakékoli odpovědnosti, co chce.


Mnohokrát už jsem odsuzoval – a nemám důvod ani dnes měnit názor – „poněkud velkorysou“ amnestii V. Klause. Nicméně napadat bývalou hlavu státu na základě neověřených informací je nechutné.


Využívat informace z doslechu, údajně z policejního spisu, je nestoudné. Myslím, že by v sobě šéfredaktor Práva Porybný měl najít zbytky slušnosti a veřejnosti se za tento skandální postup omluvit.


Je dobře, že V. Klaus bude celou věc řešit právní cestou. Ať byly naše politické relace v minulosti jakkoli často konfliktní, přeji mu v této věci mnoho úspěchů.
Seriózní média by měla každou informaci, kterou publikují, a navíc tak mimořádně závažnou jako v daném případě, ověřovat ze dvou nezávislých zdrojů, což se v tomto případě zřejmě nestalo.

 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality