Aktuality

Dění kolem pražské radnice se po volbách mění v burlesku

Povolební vývoj v Praze začíná nabývat komických rozměrů. TOP 09, aspirující ještě před týdnem na pozici nejsilnější radniční strany v Praze, se bezprostředně po volbách rozkládá. Z jejího středu odešel zatím ještě současný pražský primátor a také volební lídr strany v Praze T. Hudeček.

Andrej Babiš, který ještě v pondělí T. Hudečka v médiích zlehčoval, dnes přemýšlí, jak uskutečnit přestup roku, posílit Hudečkem hnutí ANO a zajistit potřebnou podporu nové koalici.

 Sociální demokracie na toto dění neříká nic. Ale na její slova dojde. Zcela v duchu volebního debaklu, který ČSSD v těchto volbách v Praze předvedla, vyhlásila tato strana podporu známému komunistožroutovi a przniteli českých dějin, nyní kandidujícímu do Senátu za ODS, P. Žáčkovi proti jeho protikandidátovi V. Láskovi, kandidujícímu s podporou KDU-ČSL a Strany zelených. Nepochopitelný úlet.

Prostě v Praze se dějí věci zcela nepochopitelné. Vedení TOP 09, vyvedené z míry volebním neúspěchem v hlavním městě, dělá chybu za chybou, a pokud bude i nadále postupovat souladu s taktikou s každou větší ostudou se na tu předchozí zapomene, může strana za pár týdnů hodit ručník do ringu. A to celostátně.

Vše nasvědčuje tomu, že na pražském magistrátě se nyní k diletantismu a naprosté neschopnosti přidá ještě chaos.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality