Aktuality

Další úder tradičním českým politickým stranám, tentokrát ČSSD

Včerejší HN přinesly závažné informace o úzkém propojení špiček moravskoslezské a ostravské ČSSD na „podnikatele“ Dědice, aranžujícího veřejné zakázky.

Shodou okolností, jakoby úplnou náhodou, bude soudní proces s touto skupinou obžalovaných zahájen nejspíše v září. Ostatně podobně jako proces s bývalým ústeckým vicehejtmanem za ČSSD P. Koudou. Tedy těsně před senátními a komunálními volbami. Proces s ostravskou skupinou (mající návaznost na ČSSD) bude mít hodnotu politického ekrazitu v posledním regionu – po totální destrukci šancí na úspěch v krajské a obecní politice ČSSD v Ústeckém kraji – v němž měla ČSSD ještě možnost dosáhnout v komunálních volbách výrazného úspěchu.

Je zábavné sledovat, jak současné vedení ČSSD vyhlašuje v rámci  kvazimodernizace vnitrostranické referendum k politicky spektakulárním otázkám, které v zásadě může řešit samo, ale nedokáže provést potřebný personální zásah vůči zkompromitovanému hejtmanovi Moravskoslezského kraje a zkompromitované náměstkyni primátora na ostravské radnici.

Zajímavé nesporně je, kde byly informace o ostravském „Janouškovi“ – Dědicovi zveřejněny a i jejich načasování. Zájmová skupina kolem A. Babiše již nechce opakovat chybu, které se dopustila při zveřejnění informací kompromitujících B. Sobotku v kauze OKD, kdy bylo příliš zřejmé, kdo za zveřejněním stojí. Je však připravena těžit z dalšího oslabení ČSSD po špatném výsledku ve volbách do Evropského parlamentu, který tuto stranu výsledkově vrací někam do volebního podzimu roku 2004.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality