Aktuality

Další tisíc pracovních míst díky Hyundai v Nošovicích

Dnes jsem se z HN dozvěděl, že v průmyslové zóně Ostrava – Mošnov nejspíše zakotví nový investor Hyundai Mobis, který nabídne práci až jednomu tisíci lidí. Hyundai Mobis, výrobce modulů a automobilových součástek pro automobily Hyundai a Kia, který dodává díly i automobilce v Nošovicích, už zde jeden závod má, a to právě v Nošovicích.

Jsem potěšen, že si i v HN všimli, že Hyundai v Nošovicích vytvořila 3 300 nových pracovních míst přímo a dalších 7 000 u subdodavatelů. Myslím, že Hospodářské noviny jen zapomněly, asi pouze opomenutím, uvést, kdo tuto investici v ČR prosadil. Když se o investici Hyundai v letech 2005–2006 rozhodovalo, v HN o ní, ve shodě s politiky z ODS, hovořili jako o pouhé montovně, kterou zde rozhodně nepotřebujeme.  Čísla vytvořených pracovních míst budou dále narůstat, například nyní až o 1 000 lidí v Hyundai Mobis v Mošnově a o až 2 300 lidí v žateckém Nexenu.

Ani tehdejším největším kritikům této investice dnes už Hyundai jako žádná montovna nepřipadá a vidí, že to byl krok velmi správným směrem. Neradi jen vidí, kdo jej prosazoval. Vlastně to raději vůbec nevidí.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality