Aktuality

Další potíže pro ČSSD. Dnes začíná soud s obviněnými v kauze ROP Severozápad

Dnes v Ústí nad Labem začíná soud s obviněnými v kauze ROP Severozápad a s jeho zahájením vyvstává další nepříjemnost pro ČSSD.

Problém se týká netransparentního rozdělování evropských dotací o objemu více než 20 miliard korun. Obvinění podle státního zástupce ovlivnili projekty za 1,4 miliardy korun, a 922 milionů z této částky bylo proplaceno. V souvislosti s tím obžaloval státní zástupce osm lidí, mimo jiné i Pavla Koudu (ČSSD), bývalého náměstka hejtmanky Ústeckého kraje J. Vaňhové (ČSSD) a ve své době jednoho z nejmocnějších lidí v kraji. Ten podle obžaloby v dubnu 2011 předložil bývalé vedoucí územního odboru dotačního úřadu I. Kotlanové seznam projektů, u kterých požadoval, aby získaly dotaci (a uvedl i společnost, u které si nepřál, aby uspěla). K seznamu připojil i výhrůžky ohledně propouštění zaměstnanců, pokud nebude jeho žádosti vyhověno.

Smutné praktiky celé ústecké „zájmové“ skupiny ČSSD v čele s Koudou, Vaňhovou, Fišerou a Houskou budou postupně odkrývány veřejnosti a prvním takovým krokem je tento proces s obviněnými v kauze ROP Severozápad.

Jak už jsem uvedl dříve, načasování zahájení soudního jednání s Koudou a dalšími obžalovanými za machinace s evropskými dotacemi fatálním způsobem poškodí ČSSD v senátních i komunálních volbách, a to nejen v Ústeckém kraji.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality