Aktuality

Čistky na magistrátě problémy s řízením města nevyřeší

Chápu, že nové vedení má zájem jmenovat nového ředitele magistrátu a bral bych i to, pokud by na místa vedoucích klíčových odborů na magistrátu, nebo dokonce všech tamních odborů byla vypsána výběrová řízení. Ale představa o rozehnání zhruba jedné třetiny pracovníků magistrátu je skutečně hloupá.

Řízení tohoto úřadu je skutečně třeba zkvalitnit a hlavně je třeba magistrát stabilizovat. Ovšem časté změny a odchody zkušených pracovníků magistrátu, ke kterým v posledních letech docházelo, stabilizaci nijak nepřispívají, a naopak se negativně podepisují ve snižující se kvalitě správy města. Pokud bude tento trend ještě posílen, může dojít k úplnému chaosu v řadě agend úřadu.

Chaotický vývoj v uzavírkách a v omezeních provozu ukazuje, že magistrát trpí personální slabostí na odboru dopravy, v důsledku čehož Praha nemůže kvalitně řešit agendu dopravy. Účelově pojaté propouštění by podobnou situaci mohlo způsobit i v dalších oblastech.

Pokud jsou jediným nebo hlavním programem primátorky Krnáčové rozsáhlé personální změny na magistrátě, vývoj správy hlavního města rozhodně nepůjde správným směrem.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality