Aktuality

Česká politika – ráj sprostot a urážek

Když si přečtu české noviny, nevycházím z úžasu. Nechápu, proč si V. Klaus tři roky po jeho úmrtí vyrovnává účty s V. Havlem. Je to zbytečné a osobnosti V. Klause nehodné.

Prezident Zeman se uchýlil ve svém jinak obsahově zajímavém veřejném vystoupení ke slovníku, který používají jen ti nejotrlejší sprosťáci.

Je ovšem nezbytné odsoudit také hnusná a urážlivá vystoupení z řad přátel pravdy a lásky, kterými byli následně zahrnuti V. Klaus a M. Zeman v posledních dnech. Často si říkám, co by tomu říkal V. Havel, kterého tito lidé, kteří v životě máloco dokázali, mají plná ústa. V. Havel, tak jak jsem jej měl možnost osobně poznat, měl formát, měl originální názory, jež mně nebyly tak vzdálené a byl také velmi velkorysý a laskavý člověk.

Nikdo z jeho vyznavačů nemá ani zdaleka jeho formát, je jen jeho nezdárným derivátem.

Ať je to K. Schwarzenberg, libující si ve slovníku pokleslé lůzy, ale mající málo lidského pochopení pro sprosťáka stejného kalibru.

Anebo jiný světlonoš sil pravdy a lásky Halík, podle kterého je V. Klaus ve srovnání s V. Havlem jen trpaslíkem. A o M. Zemanovi v témže rozhovoru pak T. Halík dokonce tvrdí, že má mozek zničený alkoholem, což považuji za velkou nechutnost.

S V. Klausem jsem měl v minulosti mnoho půtek a vedl jsem s ním mnoho politických sporů, ale to neznamená, že neoceňuji formát jeho osobnosti.

Nesdílím s M. Zemanem zálibu v nadměrném pití alkoholu, a měl jsem s ním mnoho šarvátek, ale nepovažuji jej za hlupáka, či alkoholem zničenou trosku.

Nejlépe bude, když si všichni, kdo mají nutkavou potřebu sprosťačit a urážet druhé, dají pár dní „bobříka mlčení“ a poté změní slovník. Vulgarit už bylo dost.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality