Aktuality

Budou lidé chtít, aby to na Hradě dál řídili Mynář s Nejedlým

Skupina současných vládců Hradu vedená Mynářem a Nejedlým chce prodloužit svůj pobyt na Pražském hradě o další pětiletku. S ohledem na to, že zdravotní stav M. Zemana může za tři roky zcela vylučovat, aby dále vykonával funkci prezidenta republiky, se Mynářovi a Nejedlému (i M. Zemanovi) jako jeho ideální nástupcem jeví Z. Škromach.

V nedávné minulosti jsem uvedl, že Z. Škromach je dobrý politik, jehož bych rád viděl třeba jako ministra práce a sociálních věcí místo současné slabé ministryně Marksové Tominové. To je pro něj, řekl bych, ideální práce. Myslím si ale také, že úřad prezidenta vyžaduje jiné osobnostní parametry než ty, kterými oplývá Z. Škromach. A krom toho, což je důležitější, by Škromachovo eventuální angažmá na Pražském hradě – ačkoli si nemyslím, že by mohl být v prezidentské volbě úspěšný – znamenalo, že i po nových prezidentských volbách budou Hrad nadále ovládat Mynář a Nejedlý. Nemyslím si, že je to něco, o co by veřejnost stála… Já o to rozhodně nestojím.

Také poslední eskapáda lidí z Hradu, řekněme to otevřeně, Zemanových lidí, vůči tělesně či mentálně postiženým v sociálním podniku v Krásné Úpě ukazuje, že by nebylo dobré, aby tito lidé kontaminovali český veřejný prostor déle, než je nezbytně nutné.

Osobně si nemyslím, že by M. Zeman sdílel názory svého týmu na tělesně či mentálně postižené občany.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality