Aktuality

Brazílie má štěstí, že o MS nerozhodovali nějací „Hudečkové“

Sleduji MS ve fotbale v Brazílii a vidím také obrovský zájem televizních diváků po celém světě a arény plné nadšených fotbalových fanoušků.

Je opravdu těžké si představit, co více by šlo pro propagaci Brazílie udělat. V kontrastu k tomuto nelze nevzpomenout, že se Fotbalová asociace České republiky nedávno vzdala spolupořádání ME v roce 2020.

Důvodem k odmítnutí bylo stanovisko Magistrátu hlavního města Prahy, které tvrdilo, že na takovou investici nejsou zajištěny peníze, a z toho vyplývá atak na kasu hlavního města. Vcelku věřím, že kdyby pan bývalý závodní tanečník a současný pražský primátor Hudeček neměl starosti ze svého „vydařeného“ působení v kauze Opencard, které mu vyneslo obvinění, sám si dnes při pohledu na brazilské mistrovství bude za své hloupé rozhodnutí drbat hlavu.

Teď si tedy místo něho drbou hlavu pouze milovníci sportu, dopravci, hoteliéři obchodníci a další a další. Snad si pan Hudeček bude napříště pamatovat, že politici musí být velkorysí a musí s odvahou dělat velkorysá prvotní rozhodnutí. To pak může státní kase i mnoha podnikatelům přinést velké peníze.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

zpět na úvodní stranu
Další aktuality