Aktuality

Bartuškovi se líbí vraždění!

V minulém týdnu jsem několik dní soukromě pobýval v Londýně. Ve Velké Británii v těchto dnech vrcholí duch volební kampaně a v sázce není nic jiného nežli další směřování této země, stále ještě jedné z nejvýznamnějších zemí světa. Byl jsem přímo šokován korektností a věcností volební kampaně.

Neumím si po této zkušenosti ani představit, že by se zaměstnancem britské vlády mohl stát člověk, který schvaluje zabíjení, vlastně vraždění, lidských bytostí v politickém zájmu. Takové, v podstatě fašounské, názory projevil V. Bartuška. V rozhovoru s D. Binarem například uvedl:

„Na druhou stranu jsme velmi podrobně sledovali model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.“

Ministerstvo zahraničí zřejmě jen formálně řídí sociální demokrat Zaorálek. Po vyjádření fašistických názorů tohoto typu, ve kterém chybělo jen zvolání „Sieg Heil“, by měl takový státní úředník neprodleně skončit.

zpět na úvodní stranu
Další aktuality