Aktuality

Bakalův slib nájemníkům bytů OKD

Jsem rád, že prezident Zeman nezapomněl na jeden ze svých klíčových předvolebních slibů a připomněl multimiliardáři Bakalovi, jehož společnost NWR je ve vážných finančních problémech, aby splnil svůj veřejně daný příslib nájemníkům bytů OKD prodat jim tyto byty za pro ně finančně výhodných podmínek.

Jak známo, bytů OKD je 44 tisíc a jejich hodnota se podle znalců realitního trhu v kraji pohybuje okolo 35 miliard korun. Pan Bakala je tak v průběhu času používal jako zástavu na úvěry z bankovního sektoru, které používal pro jiné své podnikatelské záměry.

Kolem uzavření kupní smlouvy na odkoupení minoritního podílu OKD se na straně Z. Bakaly pohyboval i Radek Pokorný, alter ego současného předsedy vlády B. Sobotky, a stát v této věci zastupoval právě současný premiér a tehdy ministr financí B. Sobotka. Myslím, že by stálo za to, aby se také premiér Sobotka, který má v této věci tunu másla na hlavě, připojil k tlaku na multimiliardáře Bakalu, pokud jde o splnění veřejného závazku odprodat byty OKD jejich nájemníkům, a to za pro ně výhodných finančních podmínek.

Jiří Paroubek 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality