Aktuality

Bakalův konec se blíží

Když jsem ve včerejších Hospodářských novinách (HN) viděl, kterak HN jako vlajková loď mediálních aktivit bankrotujícího uhlobarona Bakaly velkoryse řeší, a to za účasti Bakalovy manželky, vyhodnocování nejlepších ženských manažerek v republice, obestřely mne mrákoty.

Ten člověk je naprosto bezostyšný, a v tomto případě snad ještě bezostyšnější, než pokud jde o Knihovnu Václava Havla, kterou dosud financuje. Je zajímavé, že nikoho z přátel pravdy a lásky zatím nenapadlo, pokud jde o knihovnu, vyhlásit například sbírku mezi obyčejnými lidmi, aby se složili na provoz této instituce, tak aby nemusely být pro financování chodu knihovny přijímány poněkud umouněné peníze Z. Bakaly.

 

Pokud jde o PR aktivity, tak ty se Bakalovi vždy dařily. On dobře ví, že zdání je často víc než skutečnost. A tak se taky snažil svůj marketing vždy založit. Jedna akcie NWR má dnes ovšem cenu jednoho až dvou lístků toaletního papíru. Přesto Z. Bakala dál vlastní vydavatelství Economia s HN a dalšími tituly, server Aktualne.cz a další, tak aby si zajistil alespoň jisté mediální krytí, a pořádá PR akce typu ženské manažerky anebo Knihovna Václava Havla, aby si zajistil pozitivní PR. Pokud mu na to ještě někdo skočí.

 

V médiích se objevila zpráva, že akcie NWR stojí nejméně od doby svého emitování. Ještě zajímavější bude zpráva, kdy se NWR dostane do platební neschopnosti a kdy se NWR položí na lopatky. Předpokládám, že pár měsíců před tím se Bakala evakuuje do svého sídla na břehu Ženevského jezera, aby se ukryl před „pochvalou“ české veřejnosti, a zejména horníků. Experti očekávají, že k bankrotu NWR dojde nejpozději v říjnu.

 

To, že bankrot NWR ovlivní i politické dění v republice, je zřejmé. Pokud bude bankrot vyhlášen těsně před krajskými volbami, jak to zatím vypadá, myslím, že to bude vykřičník pro potenciální voliče ČSSD především v Moravskoslezském kraji.

 

Nejde jen o ty, kteří ztratí zaměstnání v OKD, což je zhruba 13 tisíc lidí, ale také o desetitisíce lidí, kteří v návazných firmách žijí z činnosti NWR. A jde také o sto až sto dvacet tisíc nájemníků bývalých bytů OKD, již prodaných zahraniční investorské skupině, tak aby nebylo nutné řešit závazek vůči nájemníkům, že jim tyto byty budou odprodány za rozumnou cenu kolem 50 000 korun. Teď už musíme čekat až do Bakalova trpkého konce… Osud ostravských horníků je již zpečetěn.

 

zpět na úvodní stranu
Další aktuality