Aktuality

Babišonoviny začínají organizovat kampaň proti ministru Němečkovi

V babišovském tisku začíná kampaň proti ministru zdravotnictví Němečkovi. V imaginární soutěži Lidových novin o nejméně transparentní ministerstvo, vede prý právě to Němečkovo, a to proto, že ministr Němeček (stejně jako jeho předchůdci) odmítá sdělit informace o poradcích, které si najímá.

Nejdříve je ale třeba říci, že ministr Němeček díky 3,5 letému ničivému působení ministra zdravotnictví Hegera přebíral svůj resort ve zcela rozloženém stavu. Tuto situaci, která vážně hrozila zhroucením českého zdravotnictví, výborně zvládl a resort zdravotnictví stabilizoval. Osobně jsem vůbec nečekal, že bude tak dobrým ministrem.

To, že nechce prozradit jména poradců, je ale skutečně politická chyba, kterou by měl urychleně napravit. Ovšem pokud zaznívají kritické hlasy na téma, že podle seznamu poradců na ministerstvu zdravotnictví, který získal deník Insider, je z dvanácti poradců šest členů ČSSD, je třeba si také uvědomit, že na klíčových pozicích v ANO a na resortech, které má tato politická nestrana na starost, jsou zaměstnanci Agrofertu anebo alespoň Agrofertu blízcí lidé. Babišovský tisk by měl tedy projevit jistou soudnost.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality