Aktuality

Babiš se před volbami snaží zastírat slabé výsledky svých ministrů

V médiích se spekuluje o velkém personálním otřesu, který by na vládu mohl čekat po volbách. Předseda vlády B. Sobotka i místopředseda vlády A. Babiš jakékoli plánované změny ve vedení resortů ale popírají. Z chování a vyjadřování A. Babiše je ovšem jasně vidět, že jelikož ministři za jeho hnutí jsou na výměnu všichni, s výjimkou jeho samého, našel si zápalnou oběť v ministru zdravotnictví Němečkovi (ČSSD), aby tak zakryl nevalné výsledky „svých“ ministrů, z nichž nepochybně nejslabší výkon podává ministr dopravy Prachař.

Babiš se tedy rozhodl dát veřejnosti na vědomí, že nejslabším článkem vlády je ministr Němeček. Ten jím ale nepochybně není, vždyť dokázal v klidu a velmi rychle vyřešit zcela tragickou situaci ve zdravotnictví, do které se resort dostal před rokem díky ničivému působení ministrů zdravotnictví předchozích vlád.

Ministr Němeček na Babišův tlak bohužel reaguje mediálně chybně, a tak v očích veřejnosti může vypadat právě tak, jak si marketingově zdatný Babiš přeje. Například na sdělení ministerstva financí ohledně výsledků auditů ve fakultních nemocnicích by marketingově zdatný ministr reagoval zhruba tak: „Situace může být skutečně vážná, protože minulost již nezměníme, a jako k takové k ní přistupuji a okamžitě ji budu řešit. Je velmi důležité počkat na výsledky dalšího šetření a pro zájmy České republiky je nyní velmi nebezpečné, aby kterýkoli z ministrů v této chvíli situaci v médiích jakkoli komentoval. Díky neuváženým komentářům z úst vysokých státních představitelů může Brusel, jenž pečlivě monitoruje i česká média, zastavit čerpání ČR z evropských fondů na projekty ve zdravotnictví, díky čemuž může ČR přijít o desítky miliard korun. Takové ztráty by pro české zdravotnictví byly fatální.“

Je zřejmé, že A. Babiš podlehl pokušení a rozhodl se téma čerpání evropských peněz na projekty ve zdravotnictví, i proti zájmům České republiky, využít před volbami k propagaci sebe samého a svého hnutí.

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality