Aktuality

Andrej Babiš si nevidí do pusy

Andrej Babiš dnes na tiskové konferenci, kterou hnutí ANO pořádalo k zahájení kampaně k obecním a senátním volbám, mimo jiné vyzdvihoval transparentnost jeho hnutí, co se týká jejího sponzoringu. Taková slova se zdají až neuvěřitelná.

Dovolil bych si připomenout situaci z Brna, kdy si kandidáti Babišova nepolitického hnutí ANO „dobrovolně přispívali“ na svá místa na kandidátkách, a na prvních místech se vyskytují shodou okolností ti kandidáti, kteří „dobrovolně přispěli“ nejvyšší částky. Například toto je praktika oligarchistická, nikoli demokratická. Financování Babišova ANO je možná transparentní alespoň formálně. Ale i o tom by se dalo pochybovat.

Navíc stojí A. Babiš jako majitel jedné z největších českých firem a současně jako místopředseda vlády, ministr financí a majitel s u nás ničím nesouměřitelného mediálního impéria MAFRA a s ním i spolupracujících mediálních domů v několikanásobném střetu zájmů. V jeho pozici je skutečně až neuvěřitelné dávat někomu lekce z čistoty… Myslím si, že na toto téma by měl A. Babiš raději stydlivě mlčet. A velmi by mě zajímalo, co na výše naznačené říká A. Krnáčová, lídryně hnutí ANO pro Prahu a bývalá výkonná ředitelka Transparency International (a co na to říká Transparency International? Jako opět mlčí?)

Jiří Paroubek

zpět na úvodní stranu
Další aktuality